fbpx

 

Pracownia DZIKIE BARWY powstała w 2014 roku w Łodzi. Założyła ją Ola – specjalistka od naturalnego farbowania i tkanin, projektantka, artystka, wrażliwa dusza. Od kilku lat pracownię rozwija i wspiera też Dawid – mistrz logistyki, autor wielu usprawnień i spec od relacji międzyludzkich. Oboje jesteśmy miłośnikami przyrody i ubieramy nasze wizje w kolory i kształty. Do naszego zespołu dołączyła córeczka Gaja – zdecydowanie dzikie dziecko 🙂

W ramach pracowni uczymy o barwnikach roślinnych, farbowaniu tekstyliów różnymi technikami, przekazujemy wiedzę na kursach i warsztatach, prelekcjach. Piszemy artykuły o włóknach, barwnikach roślinnych i mineralnych. Prowadzimy sklep z naturalnymi barwnikami, włóknami i zestawami do farbowania.

Regularnie współpracujemy z branżą tekstylną i modową, projektantami i pracowniami artystycznymi przy unikalnych projektach, tworzeniu kolekcji mody itp. Organizujemy też zajęcia komercyjne – kreatywne warsztaty dla firm i instytucji kultury.

W 2019 roku Ola napisała książkę o farbowaniu tkanin roślinami, pierwszą w naszym kraju ilustrowaną pozycję na ten temat. Wydaliśmy ją sami, a ponieważ stała się bestsellerem w Polsce, w 2022 roku książka została przetłumaczona na język angielski i jest dostępna w wersji anglojęzycznej w formie e-booka.

Od jakiegoś czasu mieszkamy w dzikiej przyrodzie, w Siedlisku Pradolina, które stworzyliśmy w opuszczonej wsi. Tu odbywają się nasze weekendy farbiarskie.

Jeśli chcesz nas bliżej poznać lub  zacząć współpracę – skontaktuj się z nami 🙂

fot. Marta Kowalska

Back to Top
en_GBEN