fbpx

Warsztaty naturalnego farbowania szyte na miarę

 

Pracownia DZIKIE BARWY prowadzi regularnie od 2014 roku warsztaty edukacyjne i artystyczne. Zajęcia odbywają się na terenie całego kraju, a także online. Oferujemy kursy dla hobbystów, pasjonatów botaniki, mody, dla początkujących twórców i dla profesjonalistów: nauczycieli akademickich, edukatorów z leśnych placówek, projektantów, studentów, muzealników.

Od lat współpracujemy z instytucjami kultury i sztuki, placówkami edukacyjnymi, ogrodami botanicznymi, muzeami. Mamy na koncie udaną współpracę eventową z firmami i agencjami kreatywnymi.

Nasze kursy dotyczą tematów głównie związanych z naturalnymi tworzywami, pigmentami i  barwnikami roślinnymi w praktyce, a więc z: modą, farbowaniem i ozdabianiem ubrań oraz tkanin, malarstwem naturalnymi pigmentami, drukiem tradycyjnym (stemple, shibori, batik), drukiem botanicznym (ekoprint). Wszystkie tematy wpisują się w nurt samorozwoju, świadomości czerpania z natury i ochrony przyrody, alternatywnej mody, slowfashion, jak również tradycyjnych technik wytwórczych, artystycznych itp. 

Prowadzimy także prelekcje i wykłady o naturalnym farbowaniu, roślinach barwierskich i pigmentach.

Jeśli masz pomysł na współpracę związaną z edukacją i warsztatami, napisz do nas: kontakt@dzikiebarwy.com

 

Zaufali nam między innymi:

 

Kilka opinii uczestników warsztatów i kursów:

***Zwróciłam się do Dzikich Barw z dosyć nietypowym pytaniem – skonstruowaniem indywidualnego kursu dla moich potrzeb, rozszerzenie wiedzy w dziedzinie farbowania przędz. Pani Ola bardzo uważnie wysłuchała czego potrzebuję, po paru tygodniach zaproponowała 3 stronicowy scenariusz – bardzo dokładny moduł. Warsztat był bardzo intensywny, każda godzinę farbowania, przygotowywania przędz była wypełniona pracą, monitorowałyśmy dokładnie notatki na temat każdego z 218 motków kolorów. 

***Polecam pracę z Dzikimi Barwami profesjonalistom z przemysłu, mody, tkanin, studentom mody i tkaniny, projektowania przemysłowego, terapeutom i kuratorom sztuki. Mam nadzieję, że farbowanie naturalnymi metodami wejdzie do programów muzeów, o powstawaniu koloru nadal tak niewiele wiemy. Pracuję na styku rzemiosła i przemysłów włókienniczego i odzieżowego w Anglii i Indiach. Pani Ola ma wiedzę równą tej artystom farbiarzom w Radżasatanie, jak i kolorystom rzemieślnikom na Wyspach Brytyjskich.

***Trzy dni spędzone w pracowni Dzikich Barw były dla mnie medytacją, powrotem do korzeni, chwilą uwagi skoncentrowanej na procesie, ale także na relacji. Warsztaty w wariancie indywidualnym mają niebywale osobisty charakter, pozwalając odkrywać i rozwijać warstwy kreatywności, o jakie sami siebie nigdy nie podejrzewaliśmy. Za sprawą magnetycznej osobowości Oli Bystry – chyba najbardziej czułej obserwatorki rzeczywistości jaką poznałam – wiedza wyniesiona z zajęć ma charakter nie tylko pragmatyczny, ale także zupełnie niematerialny. To intelektualna i duchowa podróż w towarzystwie charyzmatycznego nauczyciela, który jak każdy prawdziwy mistrz porozumienie z uczniem nawiązuje w drodze wzajemnej wymiany doświadczeń i obserwacji. Wiedza, dawkowana w umiejętny sposób i rozkładana w przemyślanych przedziałach czasowych oraz tematycznych, sama wchodzi do głowy i zostaje na dobre.

 

Dla mediów

Współpracujemy przy tworzeniu tekstów, nagrań oraz materiałów graficznych z redaktorami programów TV, magazynów i gazet drukowanych, a także wydawnictw online. Do tej pory braliśmy udział w programach w radiu i telewizji:

  • Dzień dobry TVN
  • Pytanie na śniadanie, TVP2
  • Zielnik Regionalny, TVP Kielce
  • Czat Czwórki, Polskie Radio Program 4
  • Jestem EKO, Radio Łódź
  • Najlepszy Dzień Tygodnia, Polskie Radio Program 4

Artykuły o naturalnym farbowaniu, zarówno w postaci wywiadów, jak i materiałów edukacyjnych współtworzyliśmy dla magazynów i gazet:
Wysokie Obcasy Ekstra
Przekrój
Twój Styl
KUKBUK
Weranda Country
Uroda i życie
Wróżka
Super Express

Jeśli jesteś dziennikarką_rzem i chcesz zrealizować ciekawy materiał o współczesnej pracowni farbowania tkanin, o roślinach, barwnikach roślinnych, o wyjątkowej odzieży – zapraszamy do kontaktu NAPISZ WIADOMOŚĆ

Back to Top
en_GBEN