fbpx

Letnie warsztaty z roślinami barwierskimi – garść informacji

rośliny barwierskie

Czy już planowaliście urlop letni? Jeśli nie, zachęcam do uczestnictwa w dwóch cudownych warsztatach, na które właśnie ruszyły zapisy. Zajęcia odbędą się w pięknej scenerii na południu Polski. Jedne z nich, to powrót w Beskidy. A drugie, zupełna nowość, to zajęcia na Pogórzu Dynowskim u Łukasza Łuczaja. Osobiście ogromnie się cieszę, że będziemy mieli okazję zgłębić rośliny barwierskie i tworzyć w tak inspirujących i klimatycznych miejscach, w doborowym towarzystwie.
Wszystkie szczegóły poniżej 🙂

warsztaty naturalne13-15 lipca to planowany powrót do Etno-Chaty w Beskidzie Śląskim (topolej.pl) Tam odbędą się warsztaty z barwienia roślinami. Dodatkową atrakcją będzie niedziela z INDYGO.
W grudniu miałam przyjemność prowadzić tam pierwsze warsztaty barwierskie i wraz z gospodarzami – Anetą i Grzegorzem, bez wahania umówiliśmy się na letnią edycję 🙂 Gospodarze Etno-Chaty od lat współpracują z góralami z Maroka, gdzie regularnie jeżdża, są etnografami, a ich córki grają z braćmi Golec muzykę ludową. Miejsce zapewnia piękny widok na Czantorię i obecność wielu inspirujących osób, które zaglądają do chaty co i rusz. Poza kolorową i aromatyczną kuchnią, gospodarze zapewniają nam przytulne sypialnie.
Szczegółowe informacje znajdziecie tu: https://dzikiebarwy.com/warsztaty/warsztaty-w-beskidzie-slaskim/

 

warsztaty barwierskie21-22 lipca, zapraszam na warsztaty farbowania roślinami barwierskimi, gościnnie u Łukasza Łuczaja (http://lukaszluczaj.pl/), w Rzepniku na Pogórzu Dynowskim/Podkarpacie.
Łukasza przedstawiać nikomu nie trzeba, dość wspomnieć, że jest wybitnym polskim etnobotanikiem i biologiem, znawcą roślin, naukowcem i profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego, autorem książek o dzikiej kuchni roślinnej i nie tylko. Planowaliśmy warsztat w Rzepniku od dłuższego czasu, bo rośliny barwierskie to temat wciąż czekający na odkrycie. Nie można wymarzyć sobie lepszego towarzystwa dla miłośników botaniki oraz dzikiego życia. Szykuje się wielka porcja wiedzy! Łukasz będzie nam towarzyszył podczas całego weekendu i w ramach atrakcji przygotuje posiłki z dzikich roślin jadalnych. Nocleg w starej chacie tuż przy pięknej cerkwi. Gotowanie na ognisku, cały warsztat w plenerze. Pobyt w Rzepniku to gotowy przepis na zbliżenie się do natury – będąc tam niedawno spotkałam sarny, lisy, dziki, kuny, a także znalazłam trop wilka!
***Nie chcę Was martwić, ale zapisy ruszyły wczoraj, a miejsc co rusz ubywa! Dlatego zachęcam do szybkiej rezerwacji.
Informacje o warsztatach i zapisach tutaj: https://dzikiebarwy.com/warsztaty/dzikie-barwy-podkarpacia/

 

naturalne farbowanie tkaninZaś głodnych warsztatów już teraz, wiosną, zapraszam 25.marca do Wrocławia! Pierwszy raz w tym mieście odbędą się warsztaty naturalnego farbowania, w Naturze Rzeczy 🙂 To będzie skondensowana, treściwa porcja wiedzy dotyczącej barwierstwa oraz dużo praktyki. Na warsztat bierzemy: brzozę brodawkowatą, drzewo kempeszowe, drzewo sandałowe oraz kruszynę pospolitą.
***Na dzisiaj [16.03.2018] zostały jeszcze 3 miejsca na drugą grupę.

W razie jakichkolwiek pytań – piszcie!

P.S. Dobrego weekendu 🙂

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top
pl_PLPL