fbpx

Zapraszam na indywidualne zajęcia, podczas których cały czas i uwaga są przeznaczone Tobie. Zapoznaję Cię z tematem roślin barwierskich i kolorów tak dogłębnie, jak sobie tego życzysz. Buduję scenariusz, obserwuję potrzeby, które rodzą się podczas warsztatu. Pokazuję, omawiam, a potem podpowiadam, czuwam przy Twojej pracy. Często potem konsultuję prace na długo po naszych zajęciach. 

Zajęcia skrojone na miarę

Indywidualny warsztat naturalnego farbowania tkanin, przędz, ubrań // druku eco print // druku botanicznego bundle-dye // farbowania shibori // tworzenia pigmentów // robienia kredek…
– to warsztat dostosowany w 100% do Twoich potrzeb, oczekiwań i poziomu wiedzy. Przez kilka dni uczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz ( i więcej), poznajesz różne rozwiązania, dostajesz wskazówki, a cały scenariusz tworzony jest zgodnie z ustalonymi szczegółami.

Wybieramy dla Ciebie

 • kolory (np. interesuje Cię cała paleta barw lub wybrane odcienie);
 • barwniki i surowce (lokalne – egzotyczne, w suszu – ekstrakty, itp., itd.);
 • włókna (tkaniny: jedwabne, lniane, bawełniane, dzianiny, ubrania, przędze, włóczki: wełniane, merynos, bawełna, mieszanki itp., itd.);
 • zaprawy i bejce (bazujemy wyłącznie na roślinnych lub używamy tradycyjnych soli);
 • techniki farbowania (ombre, shibori, eco print, bundle dye itp.)
 • czas trwania: 1 / 2 / 3 / 4 dni.

Kiedy już ustalimy, na czym Ci zależy, powstaje dokładny scenariusz zajęć, oczywiście możliwy do wykonania fizycznie (czasowo) i mentalnie (unikamy nadmiaru niepotrzebnych informacji). Kurs uwzględnia Twoje doświadczenie w pracy z tkaniną i barwnikami, Twoje realne potrzeby zawodowe (np. kostiumografia, branża odzieżowa, tkacka itp.) lub prywatne (nauka praktycznego farbowania ubrań, medytacja w kontakcie z przyrodą, poszukiwanie technik relaksacji itp.), możliwości czasowe i budżet. Przykładowo, jeśli chcesz nauczyć się farbować na większość podstawowych kolorów i odcieni w tym niebieski, rezerwujemy jeden osobny dzień na indygo. Jeśli masz mało czasu i ograniczony budżet, scenariusz będzie bardziej skrócony. Jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności twórcze i poznać jak najwięcej technik tworzenia wzorów, skupiamy się na tym.

Podczas kursu

 • uczysz się tego, czego najbardziej w danym momencie potrzebujesz;
 • przechodzisz cały proces barwienia, od absolutnych początków do samego końca;
 • opanowujesz teorię i tradycyjne metody farbowania włókien;
 • poznajesz współczesne sposoby na trwałe i przyjemne farbowanie;
 • masz na wyłączność całą pracownię Dzikie Barwy;
 • korzystasz z wszystkich materiałów edukacyjnych dostępnych na miejscu (próbniki kolorów, albumy o tkaninach, plansze edukacyjne, archiwa, źródła o roślinach barwierskich, książki obcojęzyczne, przykładowe materiały farbowane roślinami itp., itd.);
 • poznajesz triki i tajne wskazówki praktyczne oparte na wieloletnim doświadczeniu;
 • podglądasz, jakie są najbardziej efektywne i efektowne sposoby na trwałe kolory naturalne;
 • uczysz się w najbardziej praktyczny sposób każdego etapu procesu barwienia (okazuje się, że nawet płukania trzeba się czasem nauczyć!);
 • możesz zapytać i poradzić się na bieżąco o wszystko, co Ci przyjdzie do głowy, np. projekt ubrania, wskazówki dotyczące trwałości poszczególnych barwników pod kątem użytkowania materiału itp., itd.;
 • spędzasz kilka dni w twórczym miejscu, gdzie nawet pochlapana ściana „wygląda jak łąka kwietna” (to słowa jednej z uczestniczek ;))

 

Koszt

Wycena kursu jest za każdym razem inna, zależnie od wybranych włókien, barwników, bejc oraz czasu trwania. Zwykle najpierw ustalamy potrzeby, potem ustalamy wstępny scenariusz i orientacyjny budżet. Na podstawie tego otrzymujesz szczegółowy scenariusz i dokładnie wyceniony cały kurs.

W ramach ustalonej kwoty otrzymujesz:

 • prowadzenie kursu
 • wszystkie surowce, barwniki, tekstylia i pozostałe materiały (włókna, zaprawy, barwniki)
 • stanowisko pracy, fartuch, rękawiczki itp.
 • próbnik tkanin/przędz, które farbujemy
 • tabele z rozpisanymi kolorami, surowcami i bejcami
 • plan zajęć
 • scenariusz
 • czasami w ramach kursu masz do wykorzystania na przestrzeni kilku miesięcy zdalne/telefoniczne/osobiste konsultacje

Po zajęciach wracasz z ogromną wiedzą, zeszytem pełnym notatek oraz próbkami tkanin lub włóczek, w ilości kilkaset sztuk w kilkudziesięciu kolorach!

 

Słowami uczestniczek

Iza Bek
Trzy dni spędzone w pracowni Dzikich Barw były dla mnie medytacją, powrotem do korzeni, chwilą uwagi skoncentrowanej na procesie, ale także na relacji. Warsztaty w wariancie indywidualnym mają niebywale osobisty charakter, pozwalając odkrywać i rozwijać warstwy kreatywności, o jakie sami siebie nigdy nie podejrzewaliśmy. Za sprawą magnetycznej osobowości Oli Bystry – chyba najbardziej czułej obserwatorki rzeczywistości jaką poznałam – wiedza wyniesiona z zajęć ma charakter nie tylko pragmatyczny, ale także zupełnie niematerialny. To intelektualna i duchowa podróż w towarzystwie charyzmatycznego nauczyciela, który jak każdy prawdziwy mistrz porozumienie z uczniem nawiązuje w drodze wzajemnej wymiany doświadczeń i obserwacji.
Forma warsztatów jest bardzo przystępna i zrozumiała nawet dla osób, które mają jedynie podstawową wiedzę botaniczną, czy znikome doświadczenie w pracy z materiałem. Wystarczą otwarta głowa i zrozumienie praw, jakimi rządzi się świat Natury. Choć krzepa w barkach też nie zawadzi 😉
Wiedza, dawkowana w umiejętny sposób i rozkładana w przemyślanych przedziałach czasowych oraz tematycznych, sama wchodzi do głowy i zostaje na dobre.

Monika Jakubiak
Zwróciłam się do Dzikich Barw z dosyć nietypowym pytaniem – skonstruowaniem indywidualnego kursu dla moich potrzeb, rozszerzenie wiedzy w dziedzinie farbowania przędz. Pani Ola bardzo uważnie wysłuchała czego potrzebuję, po paru tygodniach zaproponowała 3 stronicowy scenariusz – bardzo dokładny moduł. Warsztat był bardzo intensywny, każda godzinę farbowania, przygotowywania przędz była wypełniona pracą, monitorowałyśmy dokładnie notatki na temat każdego z 218 motków kolorów. 
Polecam pracę z Dzikimi Barwami profesjonalistom z przemysłu, mody, tkanin, studentom mody i tkaniny, projektowania przemysłowego, terapeutom i kuratorom sztuki. Mam nadzieję, że farbowanie naturalnymi metodami wejdzie do programów muzeów, o powstawaniu koloru nadal tak niewiele wiemy. 
Pracuję na styku rzemiosła i przemysłów włókienniczego i odzieżowego w Anglii i Indiach. Pani Ola ma wiedzę równą tej artystom farbiarzom w Radżasatanie, jak i kolorystom rzemieślnikom na Wyspach Brytyjskich.

Wiola
https://woollala.pl

Bardzo polecam Indywidualne Warsztaty z naturalnego barwienia w pracowni Oli. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym znajdziecie fachową i kompleksową wiedzę w najmilszej atmosferze. Spędzicie kilka dni w magicznym świecie roślin i nie będziecie chcieli opuszczać pracowni Oli. Ola ma ogromną wiedzę i z pasją oraz z sercem przekazuje ją dalej. To był wspaniale spędzony czas ❤️ P.S. W pracowni jest najlepsza kawa na świecie!

Zapraszam na kurs!


warsztaty naturalnego farbowania

Back to Top
pl_PLPL