fbpx

***

ZAMÓW WARSZTAT SZYTY NA MIARĘ

Pracownia DZIKIE BARWY prowadzi regularnie od 2014 roku warsztaty edukacyjne i artystyczne. Zajęcia odbywają się na terenie całego kraju, a także online. Oferujemy kursy dla hobbystów, pasjonatów botaniki, mody, dla początkujących twórców i dla profesjonalistów: nauczycieli akademickich, edukatorów z leśnych placówek, projektantów.

Od lat współpracujemy z instytucjami kultury i sztuki, placówkami edukacyjnymi, ogrodami botanicznymi, firmami i agencjami, klubo-kawiarniami, warsztatami rękodzieła i pracowniami twórczymi w całym kraju, a także siedliskami i miejscami weekendowego wypoczynku. 

Nasze kursy dotyczą tematów głównie związanych z barwnikami roślinnymi w praktyce, a więc z: modą, farbowaniem i ozdabianiem ubrań oraz tkanin, włóczkami, przędzami i tkactwem, malarstwem naturalnymi pigmentami, drukiem tradycyjnym (stemple, shibori, batik, ekoprint). Wszystkie tematy wpisują się w nurt ekologii, świadomości czerpania z natury i ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, alternatywnej mody, slowfashion, jak również tradycyjnych technik wytwórczych, artystycznych itp.

Jeśli masz pomysł na współpracę związaną z warsztatami, napisz do nas: kontakt@dzikiebarwy.com

 

Kilka opinii uczestników warsztatów 

***Zwróciłam się do Dzikich Barw z dosyć nietypowym pytaniem – skonstruowaniem indywidualnego kursu dla moich potrzeb, rozszerzenie wiedzy w dziedzinie farbowania przędz. Pani Ola bardzo uważnie wysłuchała czego potrzebuję, po paru tygodniach zaproponowała 3 stronicowy scenariusz – bardzo dokładny moduł. Warsztat był bardzo intensywny, każda godzinę farbowania, przygotowywania przędz była wypełniona pracą, monitorowałyśmy dokładnie notatki na temat każdego z 218 motków kolorów. 

***Polecam pracę z Dzikimi Barwami profesjonalistom z przemysłu, mody, tkanin, studentom mody i tkaniny, projektowania przemysłowego, terapeutom i kuratorom sztuki. Mam nadzieję, że farbowanie naturalnymi metodami wejdzie do programów muzeów, o powstawaniu koloru nadal tak niewiele wiemy. Pracuję na styku rzemiosła i przemysłów włókienniczego i odzieżowego w Anglii i Indiach. Pani Ola ma wiedzę równą tej artystom farbiarzom w Radżasatanie, jak i kolorystom rzemieślnikom na Wyspach Brytyjskich.


***Trzy dni spędzone w pracowni Dzikich Barw były dla mnie medytacją, powrotem do korzeni, chwilą uwagi skoncentrowanej na procesie, ale także na relacji. Warsztaty w wariancie indywidualnym mają niebywale osobisty charakter, pozwalając odkrywać i rozwijać warstwy kreatywności, o jakie sami siebie nigdy nie podejrzewaliśmy. Za sprawą magnetycznej osobowości Oli Bystry – chyba najbardziej czułej obserwatorki rzeczywistości jaką poznałam – wiedza wyniesiona z zajęć ma charakter nie tylko pragmatyczny, ale także zupełnie niematerialny. To intelektualna i duchowa podróż w towarzystwie charyzmatycznego nauczyciela, który jak każdy prawdziwy mistrz porozumienie z uczniem nawiązuje w drodze wzajemnej wymiany doświadczeń i obserwacji. Wiedza, dawkowana w umiejętny sposób i rozkładana w przemyślanych przedziałach czasowych oraz tematycznych, sama wchodzi do głowy i zostaje na dobre.

 


warsztaty barwienia

Back to Top
pl_PLPL