Nasza pracownia regularnie współtworzy produkty i kolekcje, pomagając w zakresie tkanin i barw. Współpracujemy w zakresie naturalnego farbowania tkanin, przędz, włóczek, dzianin. Nasze działania są skupione wokół naturalnie, ekologicznie, zdrowo pozyskanego koloru. 

 

Farbujemy wyłącznie przy użyciu barwników roślinnych. Jesteśmy w stanie uzyskać niemalże wszystkie możliwe kolory i ich odcienie. Wszystko wykonujemy własnoręcznie w pracowni w Łodzi lub na wsi pod miastem. Farbujemy, tworzymy wzory, szukamy kolorów idealnych, komponujemy, współtworzymy kolekcje odzieży i dodatków tekstylnych. Pomagamy przy tworzeniu scenografii, a także wypożyczamy do sesji zdjęciowych tkaniny i akcesoria ręcznie farbowane.

Do tej pory pracowaliśmy razem z (poniżej galeria):

  • markami odzieżowymi (Roe&Joe – kolekcja damskich koszul lnianych 2021, NAGO – kolekcja T-shirtów farbowanych we wzory 2021)
  • projektantami odzieży (Ania Kuczyńska – kolekcja sukienek Less Waste Manifesto, 2019)
  • pracowniami autorskiego ubioru (Maciej Lech – kolekcja ubiorów z konopi, 2019)
  • twórcami dodatków ślubnych (Shy Ribbons – jedwabne wstążki do bukietów, 2018)
  • pracowniami i studiami fotograficznymi (Rekwizytornia&Company – sesje dodatków ślubnych, 2019)
  • pracowniami artystycznego krawiectwa (Szmaciane Misie – kolekcja sensorycznych zabawek 2019)
  • pracownią tkanych ręcznie chust (Mazurskie Tkaniny – seria lnianych chust INDYGO 2020)
  • twórcami i rzemieślnikami (Prosta Idea – kolekcja makram farbowanych roślinami 2018, Pracownia Sitodruku BLOT – kolekcja kosmetyczek wabi-sabi i zero waste 2018)
  • redaktorami magazynów i gazet (Przekrój, Twój Styl, KUKBUKWeranda Country, Uroda i życie)

Jeśli planujesz wyjątkową kolekcję, chcesz zrobić próby farbowania roślinnego na tkaninach, dzianinach, przędzach lub gotowych produktach, skontaktuj się z nami.

Roe&Joe

Plant-Based Colors (2021) to kolekcja marki Roe&Joe, dla której farbowaliśmy ręcznie lniane tkaniny. Każdy kupon materiału został przez nas zafarbowany oddzielnie, z miłością, podczas długiego procesu wydobycia barwników. Wybraliśmy rośliny lokalne i tropikalne, stworzyliśmy dzięki nim nieco przydymione barwy. Poszukiwanie idealnych kolorów zajęło prawie rok, ale warto było! Z barwionego lnu uszyto damskie, letnie koszule. Według nas pasują na każdą porę roku, każda ma subtelny i wyjątkowy krój.

Sesja zdjęciowa autorstwa Marty Kowalskiej odbyła się w naszym siedlisku na wsi, tam, gdzie zbieraliśmy część surowców do farbowania. Koszule pięknie rezonowały z dziką przyrodą, wróciły symbolicznie do pierwotnego otoczenia.

 

NAGO

Latem 2021 marka NAGO wypuściła kolekcję letnich, słonecznych T-shirtów. Mieliśmy przyjemność stworzyć nadruki na koszulkach. T-shirty bawełniane pochodziły z wtórnego obiegu, zostały starannie wyselekcjonowane i przygotowane do farbowania. 

W pracowni każda koszulka przeszła przez nasze ręce, użyliśmy techniki tie-dye oraz barwników wprost z liści brzozy brodawkowatej. Założeniem było przywrócenie T-shirtów w wersji unikatowej, a zarazem ekologicznej. Lokalny surowiec barwierski dał efekty słonecznej żółcieni, a koszulki zyskały nowe życie, każda w wyjątkowym wzorze.

fot. Michaela Metesova

 

Ania Kuczyńska

Jedna z czołowych polskich projektantek mody, Ania Kuczyńska, zamówiła u nas tkaniny do swojej kolekcji. Less waste manifesto (2019) to kolekcja letnich sukienek, bazujących na naturalnych włóknach i barwnikach roślinnych. 

Wybraliśmy dla Ani batyst bawełniany (nasz stały asortyment) i pofarbowaliśmy w autorskie, artystyczne wzory, inspirując się japońskim shibori. W efekcie powstała kolekcja zwiewnych i lekkich sukienek w 5 podstawowych kolorach (cytrynowy, cygaro, baby róż, kawa z mlekiem, fiolet). Każdy kolor był zaakceptowany przez projektantkę osobiście, ale w tworzeniu wzorów mieliśmy pełną dowolność.

fot. materiały prasowe Ania Kuczyńska

 

Shy Ribbons

Dla marki Shi Ribbons zrealizowaliśmy kolekcję naturalnie farbowanego jedwabiu. Jedwab w różnorodnej postaci został przeznaczony na wstążki do bukietów ślubnych i innych ozdób.

Alicja, założycielka Shy Ribbons, w całości nam zaufała, podając jedynie inspiracje kolorystyczne. Po pierwszych próbach pofarbowaliśmy set jedwabiu na kilka odcieni, skupiając się na surowcach rodzimych, lokalnych. Wstążki mienią się barwami Ziemi.

fot. Nataly Photo

 

Rekwizytornia

Z Rekwizytornią współpracowaliśmy już kilkakrotnie, wypożyczając tkaniny do sesji zdjęciowych. Tematyką były głównie śluby, ale także nie tylko.

Sesje artystyczne skupiały się na surowcach naturalnych, etycznie produkowanych, a przy tym pięknych. Naszym ręcznie barwionym tkaninom często towarzyszyła autorska ceramika i papeteria.

fot. Paulina Leszczyńska

 

Back to Top