fbpx

Współpraca z branżą odzieżową i tekstylną


Nasza pracownia regularnie współtworzy produkty i kolekcje, pomagając w zakresie tkanin i barw. 
Współpracujemy w zakresie naturalnego farbowania tkanin, przędz, włóczek, dzianin. Nasze działania są skupione wokół naturalnie, ekologicznie, zdrowo pozyskanego koloru. 

Farbujemy wyłącznie przy użyciu barwników roślinnych. Jesteśmy w stanie uzyskać niemalże wszystkie możliwe kolory i ich odcienie. Wszystko wykonujemy własnoręcznie w pracowni w Łodzi lub na wsi pod miastem. Farbujemy, tworzymy wzory, szukamy kolorów idealnych, komponujemy, współtworzymy kolekcje odzieży i dodatków tekstylnych. Pomagamy przy tworzeniu scenografii, a także wypożyczamy do sesji zdjęciowych tkaniny i akcesoria ręcznie farbowane.

Do tej pory pracowaliśmy nad tekstyliami razem z (poniżej galeria):

 • markami odzieżowymi 
  The Sunday Morning Story – kolekcja damskich bluzek barwionych drukiem botanicznym, 2022
  Roe&Joe – kolekcja damskich koszul lnianych, 2021
  NAGO – kolekcja T-shirtów farbowanych we wzory, 2021
 • projektantami odzieży
  Ania Kuczyńska – kolekcja sukienek Less Waste Manifesto, 2019
 • pracowniami autorskiego ubioru
  Maciej Lech – kolekcja ubiorów z konopi, 2019
 • twórcami dodatków ślubnych
  Shy Ribbons – jedwabne wstążki do bukietów, 2018
  Odcienie Zieleni  – jedwabne wstążki do bukietów, 2018
 • pracowniami i studiami fotograficznymi
  Rekwizytornia&Company – sesje dodatków ślubnych, 2019
 • pracowniami artystycznego krawiectwa
  Szmaciane Misie – kolekcja sensorycznych zabawek 2019
 • pracownią tkanych ręcznie chust
  Mazurskie Tkaniny – seria lnianych chust INDYGO 2020, chusty z przędzy barwionej roślinami, 2020-2021
 • twórcami i rzemieślnikami
  Prosta Idea – kolekcja makram farbowanych roślinami, 2018
  Pracownia Sitodruku BLOT – kolekcja kosmetyczek wabi-sabi i zero waste, 2018

Jeśli planujesz wyjątkową kolekcję, chcesz zrobić próby farbowania roślinnego na tkaninach, dzianinach, przędzach lub gotowych produktach, skontaktuj się z nami mailowo NAPISZ WIADOMOŚĆ

 

Dla mediów

Współpracujemy przy tworzeniu tekstów, nagrań oraz materiałów graficznych z redaktorami programów TV, magazynów i gazet drukowanych, a także wydawnictw online. Do tej pory braliśmy udział w programach w radiu i telewizji:

 • Dzień dobry TVN
 • Pytanie na śniadanie, TVP2
 • Zielnik Regionalny, TVP Kielce
 • Czat Czwórki, Polskie Radio Program 4
 • Jestem EKO, Radio Łódź
 • Najlepszy Dzień Tygodnia, Polskie Radio Program 4

Artykuły o naturalnym farbowaniu, zarówno w postaci wywiadów, jak i materiałów edukacyjnych współtworzyliśmy dla magazynów i gazet:
Wysokie Obcasy Ekstra
Przekrój
Twój Styl
KUKBUK
Weranda Country
Uroda i życie
Wróżka
Super Express

Jeśli jesteś dziennikarką/rzem i chcesz zrealizować ciekawy materiał o współczesnej pracowni farbowania tkanin, o roślinach, barwnikach roślinnych, o wyjątkowej odzieży – zapraszamy do kontaktu NAPISZ WIADOMOŚĆ

The Sunday Morning Story

BOHEME Plant Dye Based Blouses (2022) to kolekcja marki The Sunday Morning Story, dla której farbowaliśmy i drukowaliśmy w unikatowe wzory botaniczne tkaniny bawełniane

Każdy kupon materiału został przez nas zafarbowany oddzielnie, techniką druku bundle-dye. Wzory powstały poprzez odpowiednio dobrane barwy i surowce, zaprojektowane tak, by ubrania sprawiały lekkie wrażenie i otulały ciepłem.

Z tkanin powstały unikatowe bluzki w stylu boheme, uszyte z certyfikowanej delikatnej bawełny. 

fot. materiały prasowe marki

 

Roe&Joe

Plant-Based Colors (2021) to kolekcja marki Roe&Joe, dla której farbowaliśmy ręcznie lniane tkaniny. Każdy kupon materiału został przez nas zafarbowany oddzielnie, z miłością, podczas długiego procesu wydobycia barwników. Wybraliśmy rośliny lokalne i tropikalne, stworzyliśmy dzięki nim nieco przydymione barwy. Poszukiwanie idealnych kolorów zajęło prawie rok, ale warto było! Z barwionego lnu uszyto damskie, letnie koszule. Według nas pasują na każdą porę roku, każda ma subtelny i wyjątkowy krój.

Sesja zdjęciowa autorstwa Marty Kowalskiej odbyła się w naszym siedlisku na wsi, tam, gdzie zbieraliśmy część surowców do farbowania. Koszule pięknie rezonowały z dziką przyrodą, wróciły symbolicznie do pierwotnego otoczenia.

fot. Marta Kowalska Photography

 

NAGO

Latem 2021 marka NAGO wypuściła kolekcję letnich, słonecznych T-shirtów. Mieliśmy przyjemność stworzyć nadruki na koszulkach. T-shirty bawełniane pochodziły z wtórnego obiegu, zostały starannie wyselekcjonowane i przygotowane do farbowania. 

W pracowni każda koszulka przeszła przez nasze ręce, użyliśmy techniki tie-dye oraz barwników wprost z liści brzozy brodawkowatej. Założeniem było przywrócenie T-shirtów w wersji unikatowej, a zarazem ekologicznej. Lokalny surowiec barwierski dał efekty słonecznej żółcieni, a koszulki zyskały nowe życie, każda w wyjątkowym wzorze.

fot. Michaela Metesova

 

Ania Kuczyńska

Jedna z czołowych polskich projektantek mody, Ania Kuczyńska, zamówiła u nas tkaniny do swojej kolekcji. Less waste manifesto (2019) to kolekcja letnich sukienek, bazujących na naturalnych włóknach i barwnikach roślinnych. 

Wybraliśmy dla Ani batyst bawełniany (nasz stały asortyment) i pofarbowaliśmy w autorskie, artystyczne wzory, inspirując się japońskim shibori. W efekcie powstała kolekcja zwiewnych i lekkich sukienek w 5 podstawowych kolorach (cytrynowy, cygaro, baby róż, kawa z mlekiem, fiolet). Każdy kolor był zaakceptowany przez projektantkę osobiście, ale w tworzeniu wzorów mieliśmy pełną dowolność.

fot. materiały prasowe Ania Kuczyńska

 

Shy Ribbons

Dla marki Shy Ribbons zrealizowaliśmy kolekcję naturalnie farbowanego jedwabiu. Jedwab w różnorodnej postaci został przeznaczony na wstążki do bukietów ślubnych i innych ozdób.

Alicja, założycielka Shy Ribbons, w całości nam zaufała, podając jedynie inspiracje kolorystyczne. Po pierwszych próbach pofarbowaliśmy set jedwabiu na kilka odcieni, skupiając się na surowcach rodzimych, lokalnych. Wstążki mienią się barwami Ziemi.

fot. Nataly Photo

 

Rekwizytornia

Z Rekwizytornią współpracowaliśmy już kilkakrotnie, wypożyczając tkaniny do sesji zdjęciowych. Tematyką były głównie śluby, ale także nie tylko.

Sesje artystyczne skupiały się na surowcach naturalnych, etycznie produkowanych, a przy tym pięknych. Naszym ręcznie barwionym tkaninom często towarzyszyła autorska ceramika i papeteria.

fot. Paulina Leszczyńska

 

Back to Top
pl_PLPL